19. 5. 2024
Title Foto

Biograf u dvou přátel zakončí prázdniny stylově – muzikálem Rebelové

Letní Biograf u dvou přátel, který promítá na Pivovarském náměstí, uvede tento čtvrtek 27. srpna od 20 hodin retro muzikál Rebelové režiséra Filipa Renče. Sezónu tak zakončí v rytmu oblíbených písniček, a navíc v dobových kostýmech. Promítání je pro diváky zdarma. Na místě je dostupné občerstvení.

„Tato sezóna byla pro nás vydařená. Návštěvnost sice ovlivnilo proměnlivé červencové počasí, takže se nám nepodařilo překonat rekord z minulého roku, ale na druhou stranu – kvůli dešti jsme rušili pouze jednu projekci. To byli právě Rebelové, na které se naši klienti těšili nejvíc. Tento čtvrtek proto opět oblékneme pestrobarevné šaty a načešeme patky, abychom si atmosféru 60. let naplno užili,“ láká na retro promítání Hana Šimáčková z pořádající organizace Skok do života.

A v tematickém oblečení mohou přijít také diváci, na které mimo filmu čeká i stánek Bistra u dvou přátel s drobným občerstvením. Zakoupením dobrot a nápojů tak mohou diváci přispět na provoz bistra a potěšit místní obsluhu.

Rebelové – písničková romantická komedie z pestrobarevných 60. let

Filip Renč, ČR 2001, česky, 109 min

V půvabném výtvarném stylu atmosféry konce šedesátých let vypráví film o jedné velké lásce, které však dějiny nebyly zrovna nakloněny. Maturantka Tereza a kluk, který utekl z vojny – to jsou hlavní hrdinové příběhu, ve kterém má zásadní úlohu hudba a tanec, neboť ve filmu se objeví celkem jedenáct velkých choreografických čísel, které jsou obrazovým zpracováním nejznámějších hitů tohoto období.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

The Czech Crown 3980871 1280 Previous post Regionální rozvoj hodlá kraj v příštím roce podpořit téměř 35 miliony korun
Dsc 1063 Next post Koronakrize ukázala nutnost podpory lokální ekonomiky nákupem regionálních potravin