20. 4. 2024
Prvok3

Bio Central uvede Hartlovu komedii zdarma!

Nová česká komedie Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel právě brázdí česká kina. Očekávaná letní podívaná, kterou autor předlohy i sám režíroval, bude zdarma uvedena v Bio Central 27. srpna od 20 hodin v rámci projektu Zpět do kina!, který podpořilo Statutární město Hradec Králové.

„Konec prázdnin znamená pro mnoho lidí návrat do pracovního režimu, pro žáky a studenty návrat do školy. Diváci proto jistě uvítají malé odlehčení v podobě filmového bonusu. Věříme, že Prvok bude pěknou příležitostí pro rozloučení s prázdninami – tím spíš, že v tomto termínu je promítání zdarma,“ zvou na promítání pracovníci kina.

Hartlova komedie je jedním z nejúspěšnějších letošních filmů. Příběh o čtyřicátnících, kteří se snaží být ještě „opravdovými“ muži, s humorem řeší krizi středního věku. Čtveřici kamarádů si ve filmu zahráli Martin Pechlát, David Švehlík, Hynek Čermák a Martin Hofmann.

Díky podpoře města Projekt Zpět do kina! celkem uvede v Bio Central pětici filmů zdarma. Zatím diváci mohli vidět tři z nich. Po Prvokovi bude ještě následovat promítání digitálně restaurovaného filmu Až přijde kocour, který bude v září uveden v rámci Akademického filmového klubu.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Cílem projektu Zpět do kina! je vrátit diváky zpátky do kinosálu. „Koronavirová“ pauza, který trvala od poloviny října 2020 do konce letošního května, byla pro kino velice nepříjemná. Mimo příjmů ze vstupného a dalších služeb, znamenala také to, že lidé během lockdownu více využívali různé online a streamovací služby, na kterých kulturu konzumovali. Ztratilo se tam ale to, co je pro filmový a kulturní zážitek nejzásadnější – sdílení s dalšími diváky a atmosféra klasického kina. Projekt Zpět do kina! usiluje o to, aby se tento společný zážitek vrátil – v prostředí, které je pro něj určené a s možností strávit po filmu příjemné chvíle třeba u sklenky vína.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

062 Previous post Folklorní festival pohladil do duši malé i velké návštěvníky
238246712 4538976796122791 6165006358384555112 N Next post Police Symphony Orchestra připravuje další ročník setkání pod názvem Sousedská 2021