23. 5. 2024
Collage

Bio Central konečně otevírá – filmovými peckami z největších festivalů

Po téměř osmi měsících otevře Bio Central oba sály divákům. Od 24. května uvítá milovníky filmu hned několika oceněnými snímky a také novými sedačkami ve Studiu Garsonka. Chybět nebudou ani předpremiéry, Dny evropského filmu nebo velké koncerty. A dojde i na Naslepo.

„V tuto chvíli jsme připraveni obnovit provoz v původní podobě – s podvečerními a večerními projekcemi v obou sálech kina, s víkendovým promítáním pro rodiny s dětmi i s cyklem Senior bio. A chystáme i tzv. alternativní obsah. V rámci tohoto unikátního programu můžete už 10. června vidět záznam nového koncertu kapely Bon Jovi. Program zatím usazujeme a těšíme se na termíny letošních premiér,“ zve do kina ředitel Petr Vítek a dodává, že veškeré informace najdou diváci na stránkách kina www.biocentral.cz.

Zatím jsou na programu samé velké trháky, které bodovaly na velkých filmových festivalech nebo byly oceněny Oscary:

Poprvé na velkém plátně budou moct diváci vidět severský film Chlast s Madsem Mikkelsenem v hlavní roli. Snímek si odbyl svou premiéru na podzim – pouze online. Letos získal Oscara za nejlepší cizojazyčný film, bodoval ale i na British Academy Film Awards.

Jedinečnou možnost zhlédnout nový satirický film Smolný pich aneb Pitomý porno budou mít diváci v kině pouze do 7. června. Pak film zahájí svoje turné po festivalech. Zatím mají jeho tvůrci za sebou první veliký úspěch – z festivalu Berlinale si už odvezli sošku Zlatého medvěda.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Hradec Králové – Zpravodajství.

Dalším úspěšným filmem z Berlinale, který hradečtí diváci mohou již brzy vidět, bude francouzská komedie Přípitek. Bio Central ho uvede dokonce v předpremiéře.

V programu kina bude samozřejmě i oblíbený projekt Bio Central Naslepo, který nabízí návštěvníků kina projekci s překvapením. Diváci totiž předem nevědí, na jaký titul jdou. Vstupné platí až po promítání – podle toho, jak se jim film zalíbí.

První „offline“ festival po vynucené pauze připravuje Central na polovinu června. Do obou sálu kina přinese nejnovější evropské snímky prostřednictvím tradičních Dnů evropského filmu.

„O diváky se postaráme! Chystáme pro ně skvělý program, malá překvapení, nové výstavy i bezpečné a příjemné posezení,“ slibuje ředitel kina.

Diváci si zatím ještě nemohou brát občerstvení do sálu. Bio Central proto zatím zve k posezení na příjemné zahrádce ve vnitrobloku. Ta otevírá denně od 13 do 22 hodin.

Kino bude zatím fungovat s omezenou kapacitou. Pro diváky to znamená, že zejména na projekce ve Studiu Garsonka bude jistější koupit vstupenky online. Ty jdou jednoduše koupit na stránkách kina a zaplatit kartou. Vytištěnou nebo staženou vstupenku se pak stačí prokázat pokladní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Student 2052868 1920 Previous post Město finančně odmění učitele, kteří pomáhali v období nouzového stavu
Samec želvy Obrovské Boule Next post Hlasité námluvy velkých želv v Zoo Praha