Praha – V úterý 12. září odstartuje v oboře Hvězda Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové na pomoc rodinám v nepříznivé životní situaci. Celý výtěžek ze startovného charitativního závodu, jehož pořadatelem je Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, podpoří rodiny samoživitelů, rodiny, které přišly o střechu nad hlavou, nebo rodiny pečující o zdravotně znevýhodněné děti.  

Pátý ročník charitativní akce nabídne účastníkům trasy 5 či 10 kilometrů a štafetový běh pro čtyřčlenné týmy. Pro nejmenší běžce budou v rámci doprovodného programu připraveny dětské závody. Běh dobré vůle zaštítily a osobně se jej zúčastní významné osobnosti českého sportu, například ultramaratonec Miloš Škorpil a oštěpařka Irena Gillarová.

„V dnešní složité době je pomoc těm, kteří ji potřebují, obzvláště důležitá. Došlo nejen k prudkému nárůstu cen energií, ale též potravin, nákladů na bydlení a dalších věcí nezbytných k životu. Je obdivuhodné, že ani v těžkých časech lidé nezapomínají na pomoc bližním v tíživé situaci. Děkujeme všem profesionálním i amatérským sportovcům, že s námi opět poběží pro dobrou věc,“ uvedla Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Již popáté věnuje nadace celý výtěžek ze startovného na pomoc rodinám v tísni. Předchozí čtyři ročníky běhu, kterých se zúčastnilo přes dva tisíce malých a dospělých závodníků, vynesly částku 1 284 527 korun. Vybrané finanční prostředky posloužily 126 rodinám, které se ocitly v nepříznivé životní situaci.

Na předpolí u Vypichu před oborou Hvězda bude vedle stánku nadace připraven i doprovodný program pro rodiny s dětmi. Účastníci akce si budou moci vyzkoušet hod oštěpem s olympioničkou Irenou Gillarovou a sadu atletické přípravky od USK Praha. Sportovní odpoledne obohatí Divadlo Spejbla a Hurvínka. Nebudou chybět stánky s občerstvením či fotokoutek s Olgou a Václavem Havlovými.

Běh dobré vůle se koná 12. září v oboře Hvězda v Praze 6 od 18 hodin. Doprovodný program začíná již v 16 hodin. Více o závodu a registraci najdete zde. Spolupořadatelem akce je Městská část Praha 6.

3291