19. 5. 2024
3286

Běh dobré vůle popáté pomůže rodinám v tísni

Praha – V úterý 12. září odstartuje v oboře Hvězda Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové na pomoc rodinám v nepříznivé životní situaci. Celý výtěžek ze startovného charitativního závodu, jehož pořadatelem je Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové, podpoří rodiny samoživitelů, rodiny, které přišly o střechu nad hlavou, nebo rodiny pečující o zdravotně znevýhodněné děti.  

Pátý ročník charitativní akce nabídne účastníkům dětské závody, juniorské závody, běh pro ženy na 5 km, individuální běh 10 km, štafetu 4 x 2,5 km, firemní štafetu a nově i štafetu ambasád. Pro ty, kdo běhat nechtějí nebo nemohou, ale přesto chtějí pomoci, je připraveno virtuální startovné.

Běh dobré vůle zaštítily a osobně se jej zúčastní významné osobnosti českého sportu, ultra maratonec Miloš Škorpil a oštěpařka olympionička Irena Gillarová. Záštitu rovněž poskytla čerstvá wimbledonská vítězka Markéta Vondroušová.

V dnešní složité době je pomoc těm, kteří ji potřebují, obzvláště důležitá. Došlo nejen k prudkému nárůstu cen energií, ale též potravin, nákladů na bydlení a dalších věcí nezbytných k životu. Je obdivuhodné, že ani těžkých časech lidé nezapomínají na pomoc bližním v tíživé situaci. Děkujeme všem profesionálním i amatérským sportovcům, že s námi opět poběží pro dobrou věc, uvedla Monika Granja, ředitelka Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové.

Již popáté věnuje nadace celý výtěžek ze startovného na pomoc rodinám v tísni. Pomoc obdrží také pětiletý Adámek s dětskou mozkovou obrnou, který nutně potřebuje nový zdravotní kočárek. Předchozí čtyři ročníky běhu, kterých se zúčastnilo přes dva tisíce malých a dospělých závodníků, vynesly částku 1 284 527 korun. Vybrané finanční prostředky posloužily 126 rodinám, které se ocitly v nepříznivé životní situaci.

Na předpolí u Vypichu před oborou Hvězda bude vedle stánku nadace připraven i doprovodný program pro rodiny s dětmi. Účastníci akce si budou moci vyzkoušet hod oštěpem s Irenou Gillarovou a sadu atletické přípravky od USK Praha. Sportovní odpoledne obohatí Divadlo Spejbla a Hurvínka. K vidění bude i výstava „Olga Havlová – První dáma republiky – Královna dětí“ k nedožitým 90. narozeninám Olgy Havlové. Společně s dětmi je možné se zapojit do stavění jubilejní mozaiky z kostiček LEGO® a srdce nejen pro Olgu, na nejmenší čekají kostičky LEGO® DUPLO®. Nebudou chybět osvětové stánky, stánky s občerstvením a fotokoutek LEGO®.

Běh dobré vůle se koná 12. září v oboře Hvězda v Praze 6 od 18 hodin. Doprovodný program začíná již v 15:30 hodin. Hlavní závod odstartuje v 18 hodin starosta MČ Praha 6 Jakub Stárek. Více o závodu a registraci najdete zde. Projekt finančně podpořila Městská část Praha 6 a Nadace ČEZ. Sportovním odpolednem provedou Stanislav Bartůšek a Jiří Doležal.

Mediální partneři: Český rozhlas, Radio 1

Partneři: MCAE, Nadace Bona, Sportega, Dino, Mizuno, Copy General, Volvo, Minet Elektro, Lidl, Salet, Pražské vodovody a kanalizace, Ochranný svaz autorský

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Doctor 5707722 1280 Previous post Personalizovaný přístup k léčbě dětských onkologických pacientů, může být klíčovým pro záchranu životů, pomáhá i Evropská referenční síť
Děti U Slonů S Lektorem Next post VÝHODNÁ NABÍDKA PRO ŠKOLY JE ZPĚT!