Praha – Léto je v plném proudu a s ním přichází i očekávání nové, již 33. sezóny české basketbalové ligy. Soutěž vypukne o víkendu 21. a 22. září a hned na úvodní hrací dny si pro nás připravila několik zajímavých duelů.

První kolo a velké očekávání

Tahákem prvního kola základní části bude souboj Opavy s vicemistry z Ústí nad Labem. Tým Ústí však prochází výraznou přestavbou kádru, což znesnadňuje odhad jejich výkonnosti. Na startovní čáře sezóny to tedy bude opravdová neznámá.

Další zápasy prvního dne Kooperativa NBL nabídnou fanouškům zápas pražského USK s Kolínem, reprízu souboje o bronz mezi Děčínem a Ostravou, duel pražské Slavie s mistrem z Nymburka a střetnutí Olomoucka s Pardubicemi. V neděli 22. září úvodní kolo uzavře zápas Písku s Brnem.

Vstupte do skupiny Oči na obruč aneb milujeme český basketbal, kde se dozvíte více  o basketbalových novinkách.

Písek a Ústí jako nedělní specialisté

Písečtí Sršni zůstávají věrní tradici a i letos budou hrát domácí zápasy v neděli, stejně jako tým Ústí.

Nové tváře a známé tváře

Nový kouč Pardubic, Jan Šotnar, se poprvé představí domácím fanouškům ve druhém kole proti Opavě a hned ve třetím kole zavítá na půdu svého bývalého působiště v Ústí. Třetí kolo navíc přinese očekávaný duel Opavy s Nymburkem. Čtvrté kolo nabídne první reprízu posledního finále mezi Nymburkem a Ústím.

V tomto kole se rovněž odehraje první pražské derby mezi USK a Slavií. Páté kolo bude hostit derby o severní Moravu, kdy Nová huť dorazí do Opavy k repete posledního žhavého čtvrtfinále. V tomto kole se také Pardubice utkají s Nymburkem.

Finálové reprízy a další derby

Repríza finále z roku 2023 se poprvé zopakuje v sedmém kole, kdy Opava pohostí Děčín. Hned v osmém kole se Děčín utká v severním derby s ústeckou SLUNETOU. Desáté kolo přinese další prestižní zápas, kdy Válečníci doma přivítají šampiony z Nymburka.

Vánoční maraton

Vánoční přestávka bude jen krátká, trvající pět dní. Po 17. kole, které se odehraje 22. prosince, se hráči vrátí na palubovky už 27. prosince na 18. kolo a hned po dalších dvou dnech na 19. kolo. V 18. kole budou hlavními atrakcemi zápasy Děčína s Opavou a Brna s Nymburkem. O dva dny později se odehraje druhé severní derby sezóny, tentokrát na ústecké palubovce.

Závěr základní části a play-off

Základní část sezóny skončí 22. ledna a nadstavba začne o týden později. Předkolo play-off odstartuje 9. dubna a samotné play-off 15. dubna.

Speciální akce a evropské soutěže

Tradiční All-Star Game je naplánována na 2. března. Další ročník FINAL 8 Česko-slovenského poháru se tentokrát odehraje na slovenské půdě ve dnech 12.-14. února.

Prozatím jsou jasní dva účastníci evropských soutěží z řad klubů NBL. Nymburk čeká kvalifikace Ligy mistrů FIBA, a pokud neuspěje, bude hrát minimálně Europe Cup. Brno se už počtvrté zúčastní Severoevropské ligy. Opava také usiluje o účast v této lize, ale její potvrzení zatím není definitivní.