Praha – Hvězda maďarské hudební scény Azahriah zavítá na podzim do Prahy, kde představí své čerstvě vydané album „skatulya I“. Koncert se uskuteční 1. listopadu 2024 v Lucerna Music Baru. Vstupenky jsou v prodeji od 17. června 2024 v 10:00 a lze je zakoupit v sítích Ticketmaster, Ticketportal a GoOut za cenu 790 Kč.

Vzestup Azahriaha je příběhem úspěchu 21. století. Jeho první vystoupení v Puskás Areně, která má kapacitu 45 000 diváků, bylo vyprodáno během jednoho dne, což je v maďarské hudební historii naprosto nevídané. Dokonce musel přidat další dva večery, aby uspokojil zájem fanoušků. Žádný maďarský hudebník před ním nedokázal vyprodat tuto arenu.

Azahriah vyrůstal s matkou, která sloužila v armádě a absolvovala dvě mise v Kosovu, a s otcem, který často pracoval v zahraničí. Tato situace ho naučila samostatnosti. Ve škole neměl téměř žádné kamarády, což ho vedlo k tomu, že ve dvanácti letech založil YouTube kanál Paul Street, kde se věnoval příběhům s tajemnou a paranormální tematikou. Po odchodu ze střední školy kvůli šikaně ze strany jednoho z učitelů našel v tvorbě videí útěchu a začal na nové škole úplně od začátku.

Jako jeden z nejznámějších maďarských tvůrců obsahu se Azahriah rozhodl splnit si svůj sen stát se zpěvákem a skladatelem. Ačkoli jeho videa s hudbou nesouvisela, věděl, co dělá. Jako kvalifikovaný kytarista se začal učit tvorbě hudby a zvukové technice a nahrál své první demosnímky. První texty napsal v roce 2017 během hodin angličtiny a k hledání rýmů používal stránku rhyme.com.

Dnes je z Azahriaha multiinstrumentalistická popová hvězda, která letos v létě ovládla hlavní scénu jednoho z největších evropských hudebních festivalů, Sziget Festivalu. Během necelých dvou let zcela změnil vnímání maďarské pop music a vizualizace jeho písní se okamžitě stávají trendy na TikToku.

Azahriahovy písně, nabité moudrými texty a chytlavými melodiemi, jsou vždy řízné a neustále přinášejí překvapivé a zábavné inspirace z různých žánrů od trapu přes reggae až po oldschoolovou maďarskou klasiku. Velkou oblibu si získaly také jeho společné skladby s nejstreamovanějším maďarským trapovým umělcem DESHem. Jejich bizarní, odvážné a drsné beaty baví i hudební kritiky.

Nenechte si ujít jedinečnou příležitost vidět tuto vycházející hvězdu naživo v Praze! Vstupenky naleznete ZDE.