21. 2. 2024
Mercedes Benz Buses Wallpaper

Autobusy pojedou, ÚOHS rozhodl ve prospěch kraje

Královéhradecký kraj obdržel rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. V zadávacím řízení na zajištění veřejné autobusové dopravy na další desetileté období kraj nepochybil a nyní může uzavírat smlouvy s vybranými dopravci. O zakázku se podělí pět firem s předpokládaným termínem podepisování smluv koncem ledna 2020.

„Obdrželi jsme rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže pro nás s pozitivním výsledkem. Všechna rozhodnutí jsou pravomocná, tudíž nic nebrání v uzavření smluv s vybranými dopravci, kteří budou od roku 2021 v nových smluvních podmínkách provozovat veřejnou autobusovou dopravu ve všech osmi oblastech Královéhradeckého kraje,“ sdělil první náměstek hejtmana Martin Červíček odpovědný za oblast dopravy a silničního hospodářství. Dodává, že nyní bude následovat proces přípravy smluv s předpokládaným termínem jejich podepisování koncem ledna 2020.  

Průměrná vysoutěžená cena je 35,80 korun za jeden kilometr a vyplývá z cen v jednotlivých osmi oblastech Královéhradeckého kraje, ve kterých vybraní dopravci budou pro kraj dopravu zajišťovat:

·        Broumovsko – sdružení společností CDS Náchod a P-Transport (33,23 Kč/km)

·        Náchodsko – CDS Náchod (33,22 Kč/km)

·        Novoměstsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus (35,83 Kč/km)

·        Trutnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus (36,37 Kč/km)

·        Královédvorsko – BusLine KHK (37,49 Kč/km)

·        Jičínsko – BusLine KHK (36,89 Kč/km)

·        Rychnovsko – sdružení společností Transdev Morava a Audis Bus (38,85 Kč/km)

·        Hradecko – BusLine KHK (34,89 Kč/km)

„Čelili jsme celkem 26 návrhům, námitkám a podnětům, z toho bylo devětkrát zahájeno správní řízení a řešilo se deset rozkladů. Královéhradecký kraj doposud nikdy nevyhlašoval zakázku v tak velkém finančním objemu. Jsem nesmírně rád, že se to povedlo a děkuji všem zaměstnancům z odboru dopravy a také právním zástupcům za odvedenou práci,“ doplnil náměstek Červíček.

Královéhradecký kraj vypsal soutěž na zajištění veřejné autobusové dopravy loni v říjnu. Hodnota celé zakázky činí v maximální hodnotě 7,7 miliardy korun. Tendr zajistí autobusovou dopravu v celém Královéhradeckém kraji do roku 2030.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

SpŠ5 Previous post Areál odborných dílen hradecké průmyslovky prošel rekonstrukcí
Money 2180330 1280 Next post Do sociálních služeb půjde z rozpočtu města téměř 46 milionů korun