22. 4. 2024
2020 04 20 Mhk Treneri

Asistenty Vladimíra Růžičky jsou Daniel Branda a David Kočí

Přibližně dva týdny před startem letní přípravy je jasno o složení trenérského a realizačního týmu A-mužstva Mountfieldu HK. Hlavní kouč Vladimír Růžička si jako své nejbližší spolupracovníky vybral dvojici asistentů – Daniela Brandu a Davida Kočího, ti nahradí Aleše Krátošku a Petra Svobodu. Zbytek realizačního týmu zůstává beze změny.

2. dubna byl představenstvem klubu Mountfield HK zvolen hlavním trenérem A-mužstva Vladimír Růžička, který byl pověřen sestavením zbytku trenérského a realizačního týmu. Ve druhé polovině měsíce padlo definitivní rozhodnutí, asistenty zkušeného kouče budou v sezóně 2020/21 dva bývalí vynikající hokejisté.

S postupem výběru asistentů seznamuje generální manažer Aleš Kmoníček. „Vláďa Růžička dostal možnost vybrat si asistenty podle svého uvážení. Ukázal na Daniela Brandu, kterého dobře zná nejen z působení ve Slavii Praha, a Davida Kočího, jenž zná hradecké prostředí z loňského působení u juniorů a s jehož prací jsme byli spokojeni. Pro nás je velmi důležité a pozitivní, že se trenéři navzájem znají,“ říká.

„Oba asistenti podepsali jednoleté trenérské smlouvy. Tímto máme celý realizační tým pohromadě a můžeme se začít připravovat na novou sezónu,“ dodává generální manažer s tím, že dosavadní asistenti u A-týmu pokračovat nebudou. Petru Svobodovi skončila v Hradci Králové smlouva, Aleš Krátoška by měl působit u mládeže Lvů.

Vladimír Růžička: Role budeme mít rozdělené, ale naše práce bude hodně společná

Vladimír Růžička působí coby hlavní kouč v české nejvyšší soutěži od sezóny 2000/01 s jedinou výjimkou; to když se v ročníku 2014/15 soustředil na národní mužstvo a mládež Slavie Praha. Sezóna 2020/21 pro něj tak bude jubilejní dvacátá v extralize. Spolupracovat v ní bude se dvěma mladými trenéry. „Oba kluci působili u dorostu a juniorky, jsou mladí, mají hodně energie a určitě přinesou na náš hokej nový vhled. Je to mladá krev, což je pro mě jedině dobře,“ těší nejzkušenějšího extraligového trenéra.

Se svými novými asistenty na lavičce doposud nespolupracoval, blízký přehled o sobě ale navzájem mají. Daniel Branda byl například čtyři roky ve Slavii jeho svěřencem. „Dana znám velice dlouho, byl to velice dobrý útočník. Je to mladší trenér, který působil u mládeže. Určitě je to pro něj velká výzva,“ myslí si olympijský vítěz z Nagana. S Davidem Kočím se zase potkávali dva roky v Chomutově a rok pod Bílou věží. „David byl vynikající hokejista, který má velké zkušenosti jako hráč, dlouho působil v NHL a má velký přehled. Trénoval dorostenecká nebo juniorská mužstva včetně Hradce, to je pro mě dost důležité,“ říká na konto osmatřicetiletého kolegy.

Trenérské trio je tedy známé. Už mezi nimi proběhla debata týkající se jejich rolí? „Určitě je budeme mít rozdělené, ale naše práce bude hodně společná. Dan by měl mít na starost útočníky, David zase obránce. Hodně chceme zapojit do akce i Michala Tvrdíka, který hokej vidí velice dobře. Veškeré činnosti si mezi sebe rozdělíme a já věřím, že spolupráce bude dobrá. S týmem budeme chtít být úspěšní,“ vzkazuje šestapadesátiletý kouč, který už se svými kolegy chystá letní přípravu.

Vyhlíží ji také jejich svěřenci, kteří by se měli v ČPP Aréně hlásit na začátku května. Vše však záleží na aktuálních podmínkách v České republice. „S tréninkem po skupinkách chceme začít 5. května, uvidíme, jaká budou nařízení vlády. Jet bychom měli do 3. července. Pak budou dva týdny volno, na led bychom chtěli jít okolo 23. července,“ představuje plán neoblíbené části sezóny. Ta by měla být opět v režii Michala Tvrdíka. „Kluci měli poměrně dlouho volno, jsou odpočinutí a potřebují se do toho co nejdříve dostat. Kondiční trenér je tady vynikající a hodně na něj sázím. O přípravě povedeme různé debaty, ale poslední slovo k tomu bude mít on. Všechno je to před námi, na práci toho máme dost,“ dodává závěrem Vladimír Růžička.

Realizační tým A-mužstva Mountfieldu HK na sezónu 2020/21

 • Vladimír Růžička – hlavní trenér
 • Daniel Branda – asistent trenéra
 • David Kočí – asistent trenéra
 • Robert Horyna – trenér brankářů
 • Michal Tvrdík – kondiční trenér + videotrenér
 • Patrik Stehno – videotrenér + statistik
 • Ladislav Souček – vedoucí mužstva a kustod
 • Tomáš Bartoň – masér mužstva
 • Petr Pluhař – kustod mužstva
 • Jan Vícha – lékař
 • Jan Folvarský Ph.D. – lékař
 • Jakub Dudek – fyzioterapeut mužstva
 • Radovan Sakaláš, BSBA – fyzioterapeut mužstva

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Univerzita 12 Previous post UNIVERZITA – nová aplikace pro vysokoškoláky je na světě
Pjimage Next post Podílejte se s námi na tvorbě nové expozice Muzea východních Čech v Hradci Králové o historii města