Hradec Králové – Patří ke klíčovým osobnostem kádru, zastávají role asistentů kapitána. A také oba výrazně přispěli k velkým úspěchům hradeckého hokeje v posledních letech. Jérémie Blain a Aleš Jergl jsou jedni z nejdéle působících hráčů v Mountfieldu HK. Své angažmá v Hradci Králové si nyní oba prodlouží. A to o dvě sezony – oba totiž podepsali nové smlouvy.

Už čtvrtým rokem hájí Jérémie Blain barvy Mountfieldu HK, po svém příchodu z pražské Sparty se postupně zařadil mezi klíčové hráče královéhradeckého mužstva. Po úvodních dvou letech prodloužil smlouvu o dvě sezony. I letos patří k nejlépe bodujícím zadákům celé extraligy. A nyní přidá kanadský obránce další dva ročníky v hradeckých barvách! Jérémie Blain totiž podepsal novou dvouletou smlouvu a v Hradci Králové bude působit do konce sezony 2025/26.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

„Dohoda s Jérémiem byla poměrně rychlá, jelikož se v Hradci cítí skvěle a pro nás je to klíčový obránce, který si již několik let udržuje vysoký herní standard. Každou sezonu patří k našim nejlepším obráncům a také se pravidelně umisťuje v TOP 10 bodování obránců celé extraligy. Jsme rádi, že pokračuje a bude i nadále oblékat hradecký dres,“ říká generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček o jedenatřicetiletém kanadském obránci.

Ještě o rok déle působí pod Bílou věží útočník Aleš Jergl, který se po svém příchodu zařadil mezi nejlepší střelce a vůbec nejproduktivnější hráče královéhradeckého mužstva. Rodák z Hané a bývalý útočník Olomouce v uplynulé sezoně nasázel hned sedmnáct gólů během základní části, čímž zlepšil své osobní maximum. Od nového ročníku navíc stoupla jeho role na ledě i v kabině – na dresu obléká áčko a patří mezi tahouny hradecké družiny. A k těm se bude řadit i nadále. Aleš Jergl totiž podepsal nový dvouletý kontrakt s Mountfieldem HK a na východě Čech tak bude působit až do sezony 2025/26.

„Aleš se zařadil k velmi důležitým hráčům našeho mužstva, od kterých se kromě jiného čeká i kvalitní produktivita. Tato očekávání prozatím naplňuje a my věříme, že má v sobě ještě větší potenciál, který naplno rozvine v dalších sezonách. Navíc je to charakterní a pracovitý hráč, který má v kabině respekt,“ popisuje generální manažer Mountfieldu HK Aleš Kmoníček podpis devětadvacetiletého forvarda.