13. 6. 2024
Img 3969

Asijští studenti strávili v Hradci Králové zajímavý měsíc

Skončila letní škola pro zahraniční i české studenty Czech it Out 2019, která se konala od 8. července do 5. srpna 2019 na Fakultě informatiky a managementu Univerzity Hradec Králové. Letní měsíc zde strávilo 128 studentů ze sedmi partnerských univerzit hlavně asijského kontinentu, což je stoprocentní nárůst počtu studentů ve srovnání s minulým rokem. 

Základní výuka byla rozdělena do dvou odborně zaměřených proudů – Modern Information Technologies a Business and Intercultural Studies. Výuku pak doplnily středeční exkurze ve významných českých firmách, jako jsou Petrof, spol. s r.o. nebo Škoda Auto a.s. Páteční dopoledne patřila tzv. Academic talks, tedy setkání a besedám s akademiky v rámci odborných seminářů a přednášek. V rámci doprovodného programu se studenti měli možnost seznámit s historií i současným životem v České republice. Kromě jiného navštívili například hrad Valdštejn, prošli se po Starém Městě pražském, ale prohlédli si i hradeckou observatoř.

Slavnostní ukončení letní školy se konalo 5. srpna 2019 ve zcela zaplněné posluchárně J1, kde bylo všem spěšným absolventům předáno osvědčení.Kromě toho byly vyhlášeny výsledky fotosoutěže a ocenění si odnesli i studenti s nejlepšími studijními výsledky.

Docentka Blanka Klímová, vedoucí katedry aplikované lingvistiky, která se na výuce i v tomto roce podílela, říká: “Na výuku v rámci letní školy se vždy velmi těším. Je to jedinečná příležitost, jak poznat zcela odlišné kultury, jejich tradice, zvyky či hodnoty a uvědomit si ty naše, české. Věřili byste například, že máme krásně modrou oblohu s mnoha hvězdami, kterou v Asii nelze takto vidět?” Také jeden za studentů City University of Hong Kong, Zichen WANG, považuje svůj letní pobyt v Hradci Králové za velice přínosný: „Obor, který studuji na City University, se zaměřuje na programování,proto jsem si na letní škole vybral „business administration“, abych se dozvěděl něco nového. Letošní léto je poslední, které můžu strávit cestováním a odpočinkem, jelikož příští rok začínám pracovat. I v tomto směru letní škola splnila mé očekávání. Našel jsem si zde mnoho přátel z různých zemí a s některými bych chtěl zůstat v kontaktu. A moc rád bych se někdy v budoucnu vrátil.”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Zl Plakat A1 Page 001 Previous post Ve dnech 13. – 15. září se uskuteční v prostorách Žižkovského Atria a KC Vozovna 4. ročník loutkového festivalu Žižkovská loutka
Hauenstejn Princ Jiri5 Next post Monument/Um Lenky Dusilové je ve své polovině