23. 5. 2024
Klip Trio3

Antikvartet posílá prostřednictvím “Desatera” silné poselství v debutovém klipu

„Chcem žít, jenom normálně žít“…, zpívá Dušan Vančura ve svém posledním spirituálu, který dokonale odráží situaci v současné době. Původní skladbu I´m Free obdařil českým textem inspirovaným morálními hodnotami biblického Desatera.

Ačkoliv se toho nedožil, jeho Antikvartet natočil videoklip na titulní píseň s názvem Desatero z aktuálního alba. Režisér Radim Klimeš a kameraman Jan Červený se svého úkolu zhostili dokonale. Malebná krása jižních Čech, ale i kousek soukromí a aktuální sestava kapely se objeví v závěru vizuální podoby této písně. Hlavní protagonista tam není a vlastně je, jako by byl přítomný všude kolem.

„My jsme si to natáčení náramně užili. V krásném počasí, v dobré náladě a s dobrým jídlem, s myšlenkou na Dušana, jakou by z toho měl radost. Společně s Magdalenou Jungwirthovou a Štěpánem Štruplem jsme absolvovali záběry v přírodě i v Lutovském kostelíku, Jiří Holoubek se pak přidal na dvoře našeho domu. Přejeme posluchačům, aby je tato nová skladba potěšila a možná přivedla i k trošce zamyšlení, tak, jak to Dušan chtěl,“ přeje si zpěvačka a manželka Dušana Vančury Zuzana.

[su_youtube url=”https://youtu.be/IgF1YQrLTW4″]

Album Desatero setkání s Medvíďaty, na kterém můžete zmiňovanou píseň najít, vydala skupina Antikvartet na konci července letošního roku. Jedná se o společný projekt s dětským sborem Medvíďata z Českého Krumlova, který pracuje pod vedením Lukáše Holce. Natočeno bylo ve studiích Good Day Records a ČRo České Budějovice na jaře tohoto roku ještě v původní sestavě i se zakladatelem Dušanem Vančurou, který je autorem textů, úprav a dramaturgie celé desky. Ta obsahuje dvacet jedna žánrově pestrých písní z celého světa, z nichž deset je výsledkem spolupráce obou hudebních těles.

Nahrávku lze objednat na stránkách www.Goodday.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Collage Previous post Výstava Paměti národa Osvobození bez svobody je k shlédnutí v Králíkách
Artificial Lung Ventilation Monitor Intesive Care Unit Nurse Next post Do nemocnic míří nové přístroje pro léčbu pacientů s covidem-19