25. 4. 2024
20b133d0 6181 4277 A194 49428884a8fe

All-Star Game plná zábavy premiéruje v Opavě

Opava – Basketbalová liga mužů dnes zažije jednu velkou premiéru. Poprvé v historii se exhibiční All-Star Game uskuteční v Opavě, kde bude od 14 hodin na značkách velmi pravděpodobně napěchovaná hala, tedy s třemi tisíci fanoušků.

Těm nejlepší muži Kooperativa NBL naservírují zápas v obnoveném formátu mezi Východem a Západem. Domácí výběr Východu povede jako kapitán opavský pivot Šimon Puršl a jeho sestavu bude řídit kormidelník Ostravy Adam Choleva.

Západu bude kapitánovat děčínský veterán Tomáš Pomikálek a trenérem jeho komanda bude nymburský lodivod Francesco Tabellini.

Základní pětice obou celků si vybrali kapitáni, kdy Puršl si k sobě vzal spoluhráče z Opavy Jakuba Šiřinu, Kamerona Chatmana a Petra Šafarčíka z Pardubic a pod koš Terrella Browna z Brna. Volit mohl vedle těchto klubů i z Kolína, Olomoucka a Ostravy.

Pomikálek vyztužil svou sestavu o nymburského pivota Sukhmaila Mathona, rozehrávače Písku Vojtěcha Sýkora, ústeckého skórera Tye Nicholse a děčínského spoluhráče Matěje Svobodu. Volit mohl dále i z pražských týmů USK a Slavie.

Nedílnou součástí All-Sta Game NBL jsou i tři doprovodné soutěže. Už přes startem exhibičního zápasu přijde od 14 hodin na řadu čtvrtfinále Kooperativa Faktor 1ON1 Challenge v boji muže proti muži s útokem na maximálně čtyři driblinky a s minizápasy do pěti bodů nebo do vypršení 4 minut. Složení čtvrtfinálových dvojic se bude losovat až před zahájením soutěže, semifinále a finále se odehraje v poločase utkání a ze jmenného seznamu je patrné, že v osudí jsou jedny z top hvězd celé ligy, které se poperou o prize money 20 tisíc korun.

Titul obhajuje opavský power forward Jakub Mokráň. „Z celého All-Star je 1ON1 nejvíc soutěživé. Všechny oči budou vždy upřené jen na ty dva na hřišti, což bude dobré. A bude tam i větší adrenalin, který je daný tou větší námahou, když se třeba i celé čtyři minuty budete bránit hlava nehlava. Už před pár dny zbývalo posledních čtyři sta lístků, mohlo by tak přijít i kolem tří tisíc lidí, takže ať je to především dobrá show a vyrovnané zápasy s pěknými akcemi. A ať vyhraje ten, kdo bude mít nejlepší den,” vyhlásil slovenský reprezentant.

Po první čtvrtině utkání přijde tradiční čas pro soutěž nejlepších ligových trojkařů, kteří se utkají o zapůjčení vozu Hyundai. V semifinále bude mít každý k dispozici 25 střel z pěti stanovišť (každá pátá je prémiová za dva body) za 60 sekund, jen dva nejlepší postoupí do finále. Horkým favoritem by měl být opavský snajpr Luděk Jurečka, ale roli mu určitě bude chtít zkomplikovat šampion ze sezony 2021/22 Michal Svoboda z NH Ostrava.

„Luděk bude velmi zdatný soupeř a na postup do finále bude podle mě potřeba aspoň dvacet z třiceti možných bodů. Vzpomínám si, že když jsem tu minutu dostřílel minule, ještě mi zbylo sedm osm vteřin, tak jsem si říkal, že pokud bych tuhle soutěž ještě někdy šel, tu půlvteřinku navíc bych si před pátými míči za dva body vzal. Budu se na to víc soustředit,” dává dobrou radu i ostatním soutěžícím.

Poslední přestávka bude rezervována pro soutěž smečařů, kdy nominovaná pětice bude mít v semifinále vždy dva pokusy na postup do dvoučlenného finále. Vítěz shrábne lákavých 20 tisíc korun.

„Jistě, nějaké peníze navíc se vždycky hodí. Já chci ale hlavně mít radost z toho, že tam budu moct smečovat,” říká guard Olomoucka Adrio Bailey, který do dospěláckého koše ve výšce 305 centimetrů poprvé zatloukl míč už ve dvanácti a doma v USA si vyzkoušel i Slam Dunk proti dvěma současným hráčům NBA Robertu Williamsovi a Danielu Gaffordovi.

Jedním z jeho soupeřů v Opavě bude ligový doyen, 41letý Pavel Englický z Písku, který ale věkem trochu mate. Soutěž ve smečování české ligy tento vášnivý dunker ovládl už v roce 2007, takže se nyní po čase vrací do hry. „I já bych do toho šel jen za čest a slávu. Do dneška mají naši doma vázu, kterou jsem před 17 lety vyhrál v Děčíně. Je moc hezká. Mně o peníze v téhle soutěži nejde, těším se, že bude sranda.” usmívá se.

Na fanoušky při All-Star Game ale bude čekat zábavy ještě mnohem víc. Už před vstupem do haly bude připraven nabitý food truck s dobrotami všeho druhu. Během exhibice pak fandové budou aktivně zapojeni i do řady soutěží.

Po první čtvrtině si jeden z nich vyzkouší „Chance shot”, což budou tři pokusy z půlky hřiště o 10.000 korun, které pak může exekutor v případě úspěšné trefy v sázkové kanceláři prosázet. Po třetí čtvrtině se uskuteční střelecká soutěž „Shoot to win” o ceny od pojišťovny Kooperativa. V průběhu utkání pak mezi fanoušky budou létat trika, působivá bude zahajovací i poločasová hudební show, posílena bude divize maskotů, v porotě Slam Dunku mimo jiných zasedne i basketbalista a influencer VanillaShow a při souboji Východu se Západem nebude chybět ani střela za pět bodů.

Televizní přenos exhibice odstartuje v sobotu na ČT sport ve 14:50.

SESTAVA VÝCHODU

ROZEHRÁVAČI

Jakub Šiřina (BK Opava)

Jase Townsend (BK REDSTONE Olomoucko)

Petr Šafarčík (BK KVIS Pardubice)

KŘÍDLA

Kameron Chatman (BK KVIS Pardubice)

Michal Svoboda (NH Ostrava)

Adrio Bailey (BK REDSTONE Olomoucko)

Zdravko Boškovič (BC GEOSAN Kolín)

PIVOTI

Šimon Puršl (BK Opava) – kapitán

Terrell Brown-Soares (Basket Brno)

Elyjah Williams (NH Ostrava)

Gregory Lee (Basket Brno)

Jakub Mokráň (BK Opava)

 

SESTAVA ZÁPADU

ROZEHRÁVAČI

Vojtěch Sýkora (Sršni Photomate Písek)

Ty Gordon (ERA Basketball Nymburk)

Lamb Autrey (SLUNETA Ústí)

Anthony Walton (BK ARMEX Děčín)

KŘÍDLA

Matěj Svoboda (BK ARMEX Děčín)

Patrick Samoura (USK Praha)

Ty Nichols (SLUNETA Ústí)

Lesley Varner (SK Slavia Praha)

Ondřej Švec (USK Praha)

PIVOTI

Tomáš Pomikálek (BK ARMEX Děčín) – kapitán

Sukhmail Mathon (ERA Basketball Nymburk)

Martin Svoboda (Sršni Photomate Písek)

 

LOUDA AUTO 3-POINT SHOOT OUT

Lamb Autrey (SLUNETA Ústí nad Labem)

Kameron Chatman (BK KVIS Pardubice)

Luděk Jurečka (BK Opava)

Patrick Samoura (USK Praha)

Michal Svoboda (NH Ostrava)

David Škranc (NH Ostrava)

KOOPERATIVA FAKTOR 1ON1 CHALLENGE

Štěpán Borovka (Sršni Photomate Písek)

Gregory Lee (Basket Brno)

Jakub Mokráň (BK Opava)

Pavel Novák (BC GEOSAN Kolín)

Jase Townsend (BK REDSTONE Olomoucko)

Lesley Varner (SK Slavia Praha)

Elyjah Williams (NH Ostrava)

Anthony Walton (BK ARMEX Děčín)

MĚSTO OPAVA SLAM DUNK CONTEST

Adrio Bailey (BK REDSTONE Olomoucko)

Terrell Brown-Soares (Basket Brno)

Pavel Englický (Sršni Photomate Písek)

Jared Kimbrough (SK Slavia Praha)

Matyáš Vrábel (BK KVIS Pardubice)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Imgp5156 Previous post Podpořte Slávistky na jejich cestě za snem!
Pařízkovy Dny1 Next post Pařízkovy dny přilákaly více než 300 odborníků na onemocnění krve