22. 4. 2024
Covid 19 5073811 1280

Aktuální informace k epidemiologické situaci v Náchodě

Epidemiologická situace v okrese Náchod zhoršila, a to dle posledních informací až na úroveň situace v Praze. Město Náchod má k dispozici přibližně 50-60 tisíc roušek, 500 respirátorů, stovky ochranných rukavic a desítky litrů dezinfekce, které jsou určeny pro potřeby zaměstnanců městského úřadu a organizací zřizovaných městem včetně škol.

K aktuální situaci se vyjádřil starosta města Náchoda Jan Birke:

„Dnes ráno se se mnou spojil ředitel Krajské hygienické stanice Královéhradeckého kraje MUDr. Ivan Kučera, Ph.D., aby mě informoval o vývoji situace na Náchodsku a přímo v Náchodě. Nárůst případů výskytu onemocnění Covid-19 je zřejmý v přibližně v 6-7 ohniscích, převážně se jedná o střední školy. V tuto chvíli není důvod k obavám, pan ředitel mě ujistil, že hygienici mají situaci pod kontrolou a k žádným konkrétním razantním opatřením se nechystají. Vše se bude řídit centrálními pokyny Ústředního krizového štábu a Ministerstva zdravotnictví ČR. Město Náchod je připraveno na další vývoj v souvislosti s pandemií koronaviru jak materiálně, tak personálně. Potvrdili to i zástupci složek IZS, Městské policie Náchod, Oblastní nemocnice Náchod, TS Náchod a dalších klíčových organizací na jednání Bezpečnostní rady města, které jsem svolal již ve středu 23. 9. 2020.“

Po zkušenostech z jara během první vlny zakoupilo město pro potřeby dezinfekce vnitřních prostor také generátor ozonu. Jeho využití mají na starosti dobrovolní hasiči a použití je velmi jednoduché. V závislosti na rozloze prostoru, který má být dezinfikován, se nastaví potřebná doba, po kterou bude v daném místě generátor ozonu působit. Tento přístroj je k dispozici pro využití ve všech budovách a zařízeních města, již jsme měli možnost ho využít například v jedné z mateřských škol.

„Na aktuální situaci jsme připraveni a není důvod k žádným obavám. Jsem průběžně v úzkém kontaktu s ředitelem KHS KHK i šéfem Ústředního krizového štábu ministrem vnitra Janem Hamáčkem a vývoj situace budeme bedlivě sledovat. Jsem ve spojení i s hejtmanem KHK, už proto, že nákaza se šíří největší rychlostí právě v krajských zařízeních. Disponujeme tak těmi nejaktuálnějšími informacemi a po zkušenosti z jarních měsíců jsem jednoznačně přesvědčen, že díky spolupráci se všemi složkami v Náchodě, která fungovala naprosto skvěle, není situace, kterou bychom nezvládli,“ dodal starosta Jan Birke.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Dsc 4142 Previous post Hejtman Štěpán byl hostem diskuze kongresu pro maloobchodníky Samoška
Hcup Gala 2020 003 Next post Svátek olomouckého univerzitního hokeje, klub HC UP ukončil sezonu galavečerem v kapli