22. 4. 2024
Mff Fb 443

67. Mezinárodní folklorní festival roztančí Červený Kostelec

Mezinárodního folklorního festivalu se nezadržitelně blíží. Od 18. – 22. srpna si můžete v Červeném Kostelci opět užít pětidenní festival. I když z důvodu pandemie trochu netradičně méně folklorní a zaměřen více na hudbu. I letos bude z pochopitelných důvodů zaměřen výlučně na folklorní soubory z České republiky a Slovenska.

To vše bude doplněno skvělou muzikou, kterou obstará Police Symphony Orchestra, Tomáš Klus, Malina Brothers, Klapeto a kapela Bragas. Sobotní program je ušitý na míru těm nejmenším, kteří se mohou těšit na Majdu z Kouzelné školky, různé dílničky nebo Festival zážitků v Domku Boženy Němcové. 

Police Symphony Orchestra a Tomáš Klus zahájí folklorní festival

Stalo se již tradicí, že Mezinárodní folklorní festival v Červeném Kostelci zahajuje vždy nějaká hudební pecka. A nejinak tomu bude i letos. Těšit se můžete na šedesátičlennou bandu mladých energických muzikantů z Police Symphony Orchestra pod taktovkou dirigenta Joela Hány, kteří spojí síly s Tomášem Klusem. “V tuto chvíli je možné prozradit jen to, že každý z nich dostane dost času na to, aby vám ukázal své muzikantské umění, a v průběhu večera dojde k unikátnímu spojení jejich hudby, což se pravděpodobně již nikde jinde v ČR nebude opakovat,” říká ředitel festivalu Tomáš Šimek. 

Vstupenky v omezeném počtu (dle možné situace) jsou již v prodeji v IC Červený Kostelec, IC Náchod, IC Česká Skalice, IC Úpice, IC Hronov a IC Nové Město nad Metují, IC Police nad Metují. Cena vstupenek je 440 / 220 Kč. Více informací na www.folklorck.cz.

Pokud máte zájem o více informací z Královéhradeckého kraje může se stát členy facebookové skupiny Královéhradecko – informace, zajímavosti, zpravodajství.

Na festivalu vystoupí i Malina Brothers

Čtvrteční festivalový program bude patřit opět hudbě. Bratři Malinové, tedy banjista Luboš (Druhá tráva), kytarista Pavel a houslista Josef se společně sešli na pódiu v unikátním projektu nazvaném Malina Brothers, ke kterému přizvali ještě kontrabasistu Pavla Peroutku. Za několik posledních dekád se objevili jako hudebníci či producenti snad na všech důležitých albech tohoto žánru u nás. Mj. spolupracovali s Robertem Křesťanem, Pavlem Bobkem, Věrou Martinovou, Wabi Daňkem, Charlie McCoyem (Bob Dylan, Elvis Presley) aj.

Vstupenky v omezeném počtu (dle možné situace) jsou již v prodeji v IC Červený Kostelec, IC Náchod, IC Česká Skalice, IC Úpice, IC Hronov a IC Nové Město nad Metují, IC Police nad Metují. Cena vstupenek je 190 Kč. Více informací na www.folklorck.cz.

Program 67. Mezinárodního folklorního festivalu

Středa 18. srpna

18:00 – Slavnostní zahájení, předání ocenění “Mistr tradiční rukodělné výroby Královéhradeckého kraje za rok 2020”, koncert Police Symphony Orchestra a Tomáše Kluse

Čtvrtek 19. srpna

19:00 – Koncert skupiny Malina Brothers (koncert přesouváme z plánovaného termínu 8. 10. 2021 v Divadle J. K. Tyla do přírodního areálu z důvodu nejistého vývoje epidemiologické situace)

Pátek 20. srpna

16:00 – Sraz veteránů
18:00 – Tradiční setkání s folklorem a večerní koncert skupiny Bragas

Sobota 21. srpna

Festivalový areál:

10:00 – Řemeslný jarmark, dílny pro děti i dospělé a dětská herní zóna
10:00 – Mše svatá
14:00 – Majda z Kouzelné školky (vstupné zdarma)
15:30 – Pro potěšení i zábavu zahraje kapela Klapeto
18:00 – Galapředstavení

Domek Boženy Němcové:
10:00 – 12:00 Hraní a tvoření v Domku
14:00 – 16:00 Ukázka výroby svíčeks dílničkou pro děti
14:00 – 16:00 Hraní a tvoření v Domku
16:00 –  Pohádka Sněžibába a čert (Divadlo Harmonika Praha)

Neděle 22. srpna

10:00 –  Koncert cimbálových muzik

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Ae2p2369 Previous post Votroci remizovali s Libercem 1:1
Collage Next post Rock for People Hope startuje již zítra