Rozhodně bez debat je, že čtvrtfinálová série Extraligy ledního hokeje juniorů přinesla velmi vyrovnaná utkání mezi Mountfield HK a BK Mladá Boleslav. Oba týmy šly do všech zápasů velmi zodpovědně a sebevědomě a to s jasným cílem utrhnou celou sérii pro sebe, což se nakonec povedlo hradeckým na domácí půdě v pátek 23. března 2018.

Páteční čtvrté čtvrtfinále přineslo opět velmi vyrovnaný hokej, ale také hodně nervozity a agresivního způsobu hry.

1.třetina – Prvních pět minut se hrálo téměř bez přerušení. První gól padá do hradecké branky v čase 09:54, jejím autorem je Oscar Flynn.  Domácí se poměrně trápili, toto trápení ukončil v čase 16:20 Radovan Pavlík, který vstřeluje vyrovnávací gól. Těsně před koncem třetiny ze strany Mladé Boleslavi proběhlo několik sporných faulů.

2. třetina – Fandící bubeníci Mountfieldu HK ženou své mužstvo za úspěchem a strhávají i ostatních zhruba 350 fanoušků. V čase 37:44 hráč Mladé Boleslavi Zdeněk Křížek opouští po střetu s Kryštofem Hroudným kluziště na nosítkách a hradecký bek vyfasoval pětiminutový trest se stopkou do konce utkání.

3. třetina – Hraje se nervózní hokej, který umocňuje špatnými rozhodnutími hlavní rozhodčí zápasu. Spoustu faulů na obou stranách, jen na nervozitě přidávají. Mountfiled HK po 50 minutě hodně tlačí ve svém výkonu, což přináší ovoce a v čase 56:49 vstřeluje domácí hráč Radovan Pavlík svůj druhý a rozhodující gól v zápasu a to po skvělé přihrávce Štěpána Matějčka. Mladoboleslavští tlačí až do konce a mají několik velmi dobrých příležitostí, které však úspěch nepřinesly. Na kostce svítí konečné skóre 2:1.

Třetí  třetina končí a vybuchuje radostná exploze domácích hráčů, kteří v sérii poráží Mladou Boleslav 3:1 na zápasy. . Na ledě pokračují radostné oslavy a hráči děkuji divákům za podporu a přízeň.

 

Požádali jsme tři hráče domácích o rozhovor, nutno dodat, že všichni velmi ochotně s příjemností sobě vlastní odpovídají na dotazy.

Rozhovor se Štěpánem Matějčkem :

Jak jste viděl dnešní rozhodující zápas série ?

Zápas to určitě nebyl o kráse, ale o tom kdo to urve bojovností, nakonec to dopadlo pro nás, takže jsme za to hrozně šťastní ! 

Jak hodnotíte celou sérii ?

Samozřejmě pozitivně, protože se postoupilo. Podle mě to byla krásná série, žádný zápas nepřinesl to, že by se někdo utrhl o dva o tři góly. Každý zápas byl vlastně o jeden gól, dotahovalo se, vyrovnávalo se. Série to byla opravdu krásná a to se sladkou tečkou pro nás. 

S čím půjde tým do semifinále?

Samozřejmě s tím, že chceme postoupit dál, my bychom chtěli dosáhnout toho největšího úspěchu co můžeme, takže do toho jdeme se srdíčkem se záměrem vyhrát. 

Kdo by pro vás byl do semifinále schůdnějším soupeřem ?

Určitě HC Slavia Praha. Rád bych využil této příležitosti a poprosil bych a zároveň pozval všechny fanoušky Hradce Králové, aby nás přišli podpořit do dalších domácích zápasů playoff. Dáme do toho celou svou duši a budeme rádi, když vám předvedeme kvalitní hokej. 

Rozhovor s Michaelem Gasparem :

Jak Hodnotíte dnešní zápas Michale ?

Tak, myslím si, že jsme do něj nevstoupili úplně ideálně, ale postupem času jsme se soupeřícímu týmu vyrovnali ve všem. Závěr byl o šťastném gólu, který jsme dali a pak jsme to udrželi do konce. 

Jak vnímáte celou sérii ?

Byla to klasická playoff série bojovalo se o každý centimetr ledu, myslím si že to bylo hodně agresivní z obou stran. Nebyl to žádný krásný hokej, ale takto se prostě hraje v playoff. 

Kdo by byl pro vás schůdnějším soupeřem do semifinále ?

Já sám nevím, myslím si, že se strašně špatně vybírá nějaký soupeř. Možná, že na Brno se nám dařilo více. Jak říkám, je to těžké s každým !

S čím váš tým nastoupí do semifinále ?

Budeme chtít určitě hrát náš způsob hokeje. Pokusit se urvat finále.

Rozhovor s Matějem Bartozelem :

Jak jste viděl rozhodující zápas proti Mladé Boleslavi?

Byl to určitě těžký zápas, hrálo se dost tvrdě, ale náš brankář nás dost podržel a vychytal několik velkých šancí soupeře. jsem rád, že jsme vyhráli a že postupujeme.

Jak hodnotíte celou sérii ?

První dva zápasy v Boleslavi jsme měli i trochu štěstí, ale to k hokeji patří a já jsem moc rád, že jsme tam dokázali dvakrát vyhrát. 

Kdo je pro vás schůdnějším soupeřem do semifinále?

Mně by určitě nevadila Slavia.

[foogallery id=”12014″]

[ABTM id=11708]