2. 12. 2023
P1390145

15. kolo Tipsport extraligy přineslo skvělý zápas Mountfieldu HK proti Rytířům Kladno

Úterní utkání v ČPP aréně přineslo premiéru pro dva nestory českého ledního hokeje a to na střídačce Mountfieldu HK v roli trenéra pro Vladimíra Růžičku a na straně Rytířů Kladna pro Jaromíra Jágra.

Když při zahájení utkání vjel na kluziště Jaromír Jágr, tak mu celá hala tleskala a aplaudovala jeho jméno. Jistě i proto si toto utkání nenechalo ujít 6890 diváků, kteří vytvořili fantastickou atmosféru. Nám se po zápase podařil s Jaromírem Jágrem krátký rozhovor.

  1. Třetina

přinesla už od úvodního vhazování pohledný a atraktivní hokej, který se nesl z obou stran na vlně ofenzívy. A ač gól v prvním dějství nepadl, tak o pěkné hokejové situace nebyla nouze, jako například v čase 04:46, kdy pěknou přihrávkou vyslal Radovan Pavlík do úniku Lukáše Cingela, ten však narazil na pečlivě připraveného kladenského gólmana Denise Godlu. Kladenský gólman předváděl během celého zápasu skvělé zákroky a právem byl na konci utkání vyhlášen nejlepším kladenským hráčem. Od druhé poloviny první třetiny hradečtí hráči pořádně tlačili a moc pěkná šance byla k vidění v čase 14:18, kdy vystřelil bekhendem Matěj Chalupa a po něm i Aleš Jergl, ale Denis Godla byl ostražitý.

  1. Třetina

nabídla opět pěknou hokejovou podívanou, plnou pěkných šancí, ale ani v tomto dějství gól nepadl. Za zmínku určitě stojí situace v čase 34:07, kdy se pěkně z útočného pásma uvolnil Matěj Chalupa a vypálil na hostujícího gólmana, puk se svezl za záda Denise Godla, ale obránci Kladna jej rychle uklidili do bezpečí pod svého brankáře.

  1. třetina

přinesla pořádné drama, nejprve si v čase 43:06 Rytíři z Kladna pořádně oddychli, neboť bez úhony ubránili dvouminutové oslabení třech proti pěti. V čase 49:37, Kladno vstřelilo gól, a to po akci, když využilo svoji přesilovou hru. Gól vstřelil pořádnou dělovkou Brady Austin. Stav utkání byl tak 0:1. Mountfield HK se nechtěl smířit s možnou hubenou porážkou a v čase 57:12 se v přesilové hře prosadil Rudolf Červený. Stav utkání 1:1. Do konce třetiny už gól nepadl, takže přišlo na řadu po krátké přestávce prodloužení zápasu.

V čase 63:52 rozhodují utkání ve svůj prospěch hradečtí hokejisté. Gól padl po zajímavé akci, když z rohu kluziště poslal puk po své čepeli k brance Matěj Paulovič a dorazil ho do branky i přes snahu kladenského gólmana Mislav Rosandič. Celý stadión bouří a užívá si výhru v prodloužení svého týmu.

Po utkání jsme rozhodně nebyli jediní, kteří čekali na Jaromíra Jágra, ale i nám odpověděl na dotaz.

Jaromíre jak se vám hrálo v Hradci Králové a jak hodnotíte zápas?

Hrálo se mi tady výborně, byl to krásný pocit, když jsem vjížděl na led a celá hala tleskala a volala moje jméno, byl to pro mě moc dojemný okamžik. Fanoušci jsou tady bezvadní, vytvořili fantastickou atmosféru, mít takové fanoušky je velkým bohatstvím týmu. Co se týče zápasu, tak si myslím, že byl k vidění pěkný hokej, jen mě mrzí, že si z Hradce odvážíme jen jeden bod.

Fotogalerie: https://fletch.rajce.idnes.cz/Mountfield_HK_Rytiri_Kladno_2_1_-_po_prodlouzeni/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

67093129 2484464025111843 2946629104457220096 O Previous post Exkluzivní rozhovor s Marlene Wilfing nejen o novém videoklipu Melting
Na Strži2 Next post Uzavírka ulic Na Strži a V Úvoze v Náchodě