22. 4. 2024
Phone Doctor

13. ročník celostátního projektu Nemocnice ČR 2018 přináší novou kategorii „Online komunikace nemocnic“

Každoroční soutěž o nejlepší českou nemocnici, kterou pořádá HealthCare Institute, o.p.s., se letos nově zaměří i na to, jak nemocnice komunikují v online prostředí. Ve spolupráci s partnerem kategorie, největší českou PR agenturou AMI Communications a její divizí AMI Digital, se tak v rámci celostátního projektu Nemocnice ČR budou poprvé hodnotit i webové stránky českých nemocnic na základě použitelnosti, přívětivosti a funkčnosti pro své uživatele. Odborná komise od začátku dubna do konce května ohodnotí webové stránky 155 nemocnic v České republice. Vítězové budou slavnostně vyhlášeni a odměněni na odborné konferenci Efektivní nemocnice 2018, která se uskuteční ve dnech 27. – 28. 11. 2018 v Praze – Vysočanech.

Celostátní projekt “Nemocnice ČR” každým rokem vyhlašuje nejlepší nemocnice ve čtyřech klíčových oblastech: Bezpečnost a spokojenost hospitalizovaných pacientů, Bezpečnost a spokojenost ambulantních pacientů, Bezpečnost a spokojenost zaměstnanců nemocnic a Finanční zdraví nemocnic. Letos přibude i nová kategorie věnovaná tomu, jak informačně kvalitní a uživatelsky přívětivé jsou internetové stránky jednotlivých nemocnic. Komise složená z on-line specialistů bude celkově hodnotit 6 důležitých oblastí webových stránek jednotlivých nemocnic, jako je například obsah, aktuálnost informací či jejich chování se zaměřením na hendikepované osoby. Vítězové z řad fakultních a ostatních nemocnic obdrží od partnera kategorie, společnosti AMI Communications, spol. s r.o., poukaz na mediální trénink pro 2 osoby nebo praktické školení on-line komunikace (FB, Twitter, Instagram) v hodnotě 25.000 Kč bez DPH.

„Na základě našich celostátních průzkumů mezi pacienty vyplývá, že je zajímá, která nemocnice či oddělení je nejlepší a tyto informace hledají na webových stránkách nemocnic. Po odborné diskusi jsme se rozhodli, že bychom rádi pozitivně hodnotili nemocnice, které jdou příkladem, a proto v rámci celostátního průzkumu Nemocnice ČR 2018 jsme nyní společně s partnerem vyhlásili novou kategorii zaměřenou na oblast online komunikace nemocnic. Myslíme si, že jedůležité, aby nemocnice měly své webové stránky co nejvíce užitečné pro své uživatele“, říká Daniel Vavřina, zakladatel HealthCare Institute, o.p.s.

zdroj: https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/tiskovezpravy/13-rocnik-celostatniho-projektu-Nemocnice-CR-2018-prinasi-novou-kategorii-Online-komunikace-nemocnic-531316

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Image Previous post ÚOOÚ: Vraťme lidem přehled o jejich osobních údajích, vyzvala eurokomisařka Jourová
Img 20180407 143829 Next post Hejtman Netolický: Rozvoj problémových mikroregionů podpoříme deseti milióny